In het verkiezingsprogramma van de ChristenUnie gaat veel aandacht uit naar de laagste inkomens en mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. De belangrijkste punten op het gebied van werk en arbeidsmarkt uit het verkiezingsprogramma staan hieronder uitgelicht.
Minimumloon naar €18 per uur
Alle partijen willen het minimumloon verhogen, maar niet elke partij noemt een concreet bedrag. De ChristenUnie doet dat wél. Het stelt voor het minimumloon de komende kabinetsperiode te verhogen naar 60% van het mediane salaris. Dit betekent een verhoging van meer dan 10% extra, bovenop de normale verhogingen, waarmee het minimumloon in 2028 uitkomt op bijna € 18 per uur.
Loonkloof tussen top en werkvloer
De trend dat de salarissen aan de top sneller groeien dan salarissen op de werkvloer moet worden gekeerd. De ChristenUnie wil dat daar in cao’s expliciet aandacht voor komt, zeker in die sectoren waar de loonkloof tussen top en werkvloer groot is. Werkenden met gewone inkomens – van een minimumloon tot circa twee keer modaal – moeten netto meer overhouden van hun loon. De marginale belastingtarieven (het percentage belasting dat je betaalt over extra inkomsten) moeten omlaag, zodat werken lonender wordt. Daartoe wordt de inkomstenbelasting grondig hervormd. De loon- en inkomstenbelasting gaan omlaag en winst, vermogen en vervuiling worden meer belast.
Afstand tot de arbeidsmarkt
In het programma maakt de ChristenUnie veel ruimte voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Er moet meer werkgelegenheid voor deze groep komen, als het kan bij reguliere werkgevers en anders bij sociale ondernemingen. Zij vervullen als inspiratiebron en aanjagers van een inclusieve arbeidsmarkt een belangrijke rol. Er is meer inzet van de overheid nodig om mensen die langdurig aan de kant staan duurzaam aan het werk te krijgen.
Bedrijven en overheidsorganisaties met meer dan 25 fte aan personeel worden verplicht om mensen met een arbeidsbeperking in dienst te nemen. Om deze werkgevers te ontzorgen komt er een regeling voor een begeleidingsbonus. Met deze begeleidingsbonus kunnen intensieve begeleiding en eventueel productieverlies worden gecompenseerd.
Verlof mantelzorg, ouderschap, rouw
De ChristenUnie wil een langduriger betaald mantelzorgverlof. Mantelzorgers kunnen twee maanden mantelzorgverlof (verspreid) opnemen. De maximale uitkering is 70% van het loon, vergoed door het Rijk. Werkgevers worden gestimuleerd om dit percentage aan te vullen. Langer ouderschapsverlof. Het ouderschapsverlof wordt uitgebreid. Dit verlof kan worden gebruikt om meer tijd te hebben voor kinderen tot en met 12 jaar. De uitkering bedraagt tenminste het minimumloon. Bij de verdrietige omstandigheid van het verlies van een dierbare, krijgt iedere werknemer tijd en ruimte om te rouwen en te zorgen. Hiervoor komt een week rouwverlof.
Hervorming arbeidsmarkt
In het voorjaar van 2023 is door sociale partners en het kabinet overeenstemming bereikt over een pakket aan maatregelen. Dat moet volgens de ChristenUnie doorgang vinden. De doorgeschoten flexibilisering in de vorm van een cultuur van uitbesteden en tijdelijke vluchtige contracten moet worden aangepakt.
Het ChristenUnie-programma in bullets
- Meer werkgelegenheid creëren voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, als het kan bij reguliere werkgevers.
- Quotum voor het in dienst nemen van mensen met een arbeidsbeperking.
- Meer leer-werktrajecten.
- Pakket aan hervormingsmaatregelen arbeidsmarkt moet doorgang vinden.
- Aantal zzp’ers in de (langdurige) zorg terugdringen.
- Fiscale voordelen voor zelfstandigen in een verstandig tempo afbouwen.
- Verplichte verzekering tegen arbeidsongeschiktheid voor zzp’ers.
- Komst van een publiek-privaat bekostigde infrastructuur voor loopbaanbegeleiding en scholingsadvies, waar iedereen een beroep op kan doen tijdens de zoektocht naar nieuw werk. Hierbij nadrukkelijk de lessen van het STAP-budget meenemen.
- Minimumloon verhogen naar € 18 per uur in 2028.
- Belastinghervorming starten met het afschaffen van de toeslagen. Tot die tijd de terugvorderingen beperken. De toeslagen vervangen door een uitkeerbare op het huishouden gebaseerde belastingkorting.
- In lijn met het advies van de SER toewerken naar één maatschappelijke verlofregeling. Tot die tijd inzetten op verruiming en verhoging van het gebruik van bestaande verlofregelingen. Rouwverlof, mantelzorgverlof, langer ouderschapsverlof.
- Met de Wet toekomst pensioenen is het besluit genomen om het pensioenstelsel te hervormen. Dit is een goede zaak.
- Keren van de trend dat de salarissen aan de top sneller groeien dan salarissen op de werkvloer. Hier in cao’s expliciet aandacht aan besteden, zeker in die sectoren waar de loonkloof tussen top en werkvloer groot is.
- Kinderopvang voor twee tot vier jaar twee dagen per week algemeen toegankelijke voorziening en goedkoper maken. Alle kinderopvangorganisaties worden non-profit, geen private equity.
- Inzetten op het afschaffen van fiscale regelingen die arbeidmigratie op een oneerlijke manier bevorderen, zoals de ETK-regeling (voor lageloonmigratie) en de 30%-regeling (voor de hogeloonmigratie). Europees inzetten op een gelijk speelveld.
Lees het hele verkiezingsprogramma hier>>
Vergelijk jouw standpunten met die van politieke partijen door het beantwoorden van 19 stellingen!